• A gust of good music

CHRISTOPHER'S FESTIVAL'17

 • Festivalio ištakos siekia pagonybės laikus. Tuomet jis buvo suprantamas kaip dievybių garbinimo apeigos. Vėliau, laikytas prašmatnių vaišių sinonimu, virto bendruomenės susirinkimais, na, o, šiandien – tai šventė.
  Šventė tiems, kas scenoje. Šventė tiems, kas domisi scena. Šventė tiems, kas dirba už scenos. Šventė sielai ir geroms mintims.
  Būtent tokiai šventei ruošiasi Kristupo vasaros festivalis, jau 23-iąjį kartą pakviesiantis į susitikimus su įdomiausiais pasaulio muzikais ir po bažnyčių skliautais, ir po vasaros dangumi, ir puošniuose dvaruose, ir gamtos apsuptyje. Festivalis parodys, kiek daug gali beribė muzikantų vaizduotė bei leis sužinoti, ko dar nežinojote.
  Štai beatboxo genijus iš Australijos Tomas Thumas atliks pirmąjį pasaulyje koncertą beatboxeriui ir orkestrui. Džiazo pažiba iš Lenkijos Maciej Fortuna su visa savo grupe nepabijojo nusileisti į veikiantį ugnikalnį Islandijoje, kad iš bandytų jo akustiką, o Vilniuje muzika bei vaizdu perteiktų patirtus išgyvenimus. Šių metų Eurovizijoje triumfavusią Portugaliją atstovaus visų laikų jauniausia IPMA (International Portugese Music Awards) apdovanojimo laimėtoja - fado atlikėja Mara Pedro. Į savo rečitalį pakvies Lietuvos grožį vaizdo klipe parodęs ir Yanno Tierseno konkurso laurus nuskynęs pianistas Šarūnas Meškys. Tikrąją flamenko gelmę atvers Ispanijos pasididžiavimas – šokėja Maise Marques. O Derekas Gripperis atveš egzotišką skambesį į šešiastygę gitarą sutalpinęs korai (21 stygą turinti afrikietiška arfa) parašytus kūrinius...
  Tradiciškai Šv. Kazimiero bažnyčioje gaus vargonai, kalbinami iškiliausių atlikėjų, kurių tarpe - Ton Koopman (Nyderlandai), Pavel Kohout (Čekija), Giampaolo di Rosa (Italija), Juan Paradell Sole (Vatikanas), Christophe Mantoux (Prancūzija) ir daugelis kitų. Fortepijono rečitaliuose džiugins jauni, įspūdingas muzikines aukštumas pasiekę pianistai: Robertas Lozinskis, Ugnius Pauliukonis, Ieva Dūdaitė, Morta Grigaliūnaitė, Paulina Dūmanaitė.
  Tai – tik labai maža dalis to, kuo norime su Jumis pasidalinti, tikėdami, jog Kristupo vasaros festivalis įkvėps jėgų ir suteiks gerų minčių naujam sezonui.